Александрийская Молодая Сила

Общественная организация

Сьогодні Верховна Рада таки заборонила українцям будувати дрібні домашні сонячні електростанції на землі.

 

Це було зроблено законом 8449-д, правка номер 24, автор О.Домбровський (БПП). При чому правка ставилася на голосування двічі.

На сьогодні біля 10 тис українських сімей збудували такі домашні СЕС. Ще десятки тисяч або розглядали таку ідею, або почали будівництво. Найбільше постраждають ті, хто вже почали. Адже заборона вступає у дію негайно, з моменту публікації закону. Це втрачені тисячі та десятки тисяч доларів для таких українців, які заплатили аванси. І для багатьох це серйозні гроші.

Також від такої несподіванки закриються сотні невеличких фірм, бізнесом яких було будувати ці дрібні СЕС.

Звичайно, дрібні СЕС можна було врегульовувати: а) дозволяти будувати тільки, якщо є житловий будинок із споживанням, б) знизити тариф на 10%-20%, але дозволяти будуватися тощо.

Але вирішили зробити повну заборону негайно.

У той же час той же закон дозволяє і далі до 2020 року будувати непотрібні нашій енергетиці гігантські сонячні станції на півдні України по «зеленому» тарифу втричі більше, аніж у Німеччині. Лідером таких будівництв є ДТЕК Р.Ахметова, який планує до кінця року збудувати декілька сотень МВТ потужностей, отримати цей високий «зелений тариф» (5,4 грн) і працювати із ним до 2030 року.

Звичайно, якби В.Зеленський вже мав повноваження, я би йому рекомендував ветувати закон і повернути у Раду із своїми зауваженнями на користь середнього класу. Як поступить Порошенко, не знаю, але оптимізму не відчуваю.

Немає чарівної кнопки, коли Україна стане європейською державою із міцним середнім класом. Це тисячі таких от рішень, які або роблять міцнішим середній клас, або олігархів.

Updated: 29.04.2019 — 15:56
amc.kr.ua © 2016-2018