Александрийская Молодая Сила

Общественная организация

Китайська Народна Республіка

Кита́йська Наро́дна Респу́бліка (кит. трад. 中華人民共和國, спр. 中华人民共和国, піньїнь: Zhōnghuá Rénmín Gònghéguó, Кір.: Чжунхуа Женьмінь Ґунхеґо, К.-Ц.: Джонхва Женьмінь Ґонхеґво) — держава в Східній Азії. Найбільша за чисельністю населення держава світу (понад 1,38 млрд, більшість населення — етнічні китайці, самоназва — хань); займає третє місце у світі за територією, поступаючись тільки Росії і Канаді.[1]

Китай межує на півночі з Монголією, на північному заході — з Казахстаном, на заході — з Киргизстаном і Таджикистаном, на північному сході — з Росією та Північною Кореєю, на південному заході — з Індією та Непалом, на півдні — з Бутаном, М’янмою (раніше Бірма), Лаосом і В’єтнамом, на південному сході країну омиває Південно-Китайське море. Столиця — Пекін.

КНР є кандидатом-наддержавою, постійним членом Ради Безпеки ООН, однією з провідних космічних держав світу, володіє ядерною зброєю і найбільшою в світі армією за чисельністю військовослужбовців.

У 2010 році китайська економіка обігнала японську і стала другою економікою світу за номінальним ВВП. КНР є світовим лідером з виробництва більшості видів промислової продукції, зокрема з виробництва автомобілів і споживчого попиту на них. Найбільший світовий експортер («фабрика світу»). Має у своєму розпорядженні найбільші в світі золотовалютні резерви.[2].

Китай має членство в таких міжнародних організаціях, як ООН, АТЕС, G20, Світова організація торгівлі (СОТ; з грудня 2001 року), а також ШОС і БРІКС.

З часу проголошення Китайської Народної Республіки в 1949 році правлячою партією є Комуністична партія Китаю.

Updated: 25.09.2019 — 14:22
amc.kr.ua © 2016-2018