Звіт відбувся напередодні виборів до об’єднаної ОТГ, тому накал емоцій був відчутний ще перед початком офіційної частини.
Як повідомляє кореспондент сайту PRODEREBAN, перед місцевими жителями 3 березня звітувала селищна голова Ольга Горбенко.
Люди невдоволені діями голови селища та скаржилися на зневажливе ставлення і байдужість працівників селищної ради під час звернень громадян.
Звернули увагу і на ігнорування Закону України «Про доступ до публічної інформації».
“Офіційний сайт діє уже майже два роки, але він не відповідає вимогам закону. На ньому жителі не знайдуть інформації про проекти рішень сесій, які б мали бути розміщеними за 20 робочих днів до їх розгляду, ні самих рішень сесій, які розміщуються не пізніш ніж за 5 робочих днів. На стендах селищної ради теж інформація не відповідає чинному закону, зокрема на стендах ніколи не розміщують проекти рішень сесій. Люди не мають змоги брати участь у обговоренні проектів, вносити пропозиції ,доповнення. Не мають змоги належним чином підготуватися до сесій і депутати, яким повідомляються дата і питання, що будуть розглядатися за 1-2 дні до початку сесії”, – зазначила мешканка Нової Праги Тетяна Чорна.
“Тож про яку «прозорість і відкритість» може йти мова?! І де ж обіцяна «відповідальності перед кожним громадянином?, – говорить пані Тетяна. – В травні 2017 року на сесії селищної ради я зверталася з прохання про надання житла молодим спеціалістам Новопразького НВК. На той час голова селищної ради відповіла, що такої можливості немає, так як не створений житловий фонд, але запевнила що при створені бюджету на 2018 рік обов’язково будуть виділені кошти на його створення. Але бюджет прийнятий, а кошти на житловий фонд не передбаченні. На сьогоднішній день потребують житла діти – сироти, учасники АТО, молоді спеціалісти. Критична ситуація з спеціалістами у Новопразькій амбулаторії, де працюють лікарі – пенсіонери, які не сьогодні – завтра захочуть вийти на заслужений відпочинок. Розвиток селища можливий при умові, що молодь буде жити та працювати в ньому, а для цього повинні бути створенні належні умови – робочі місця і наявність житла. Зараз в селищі не має змоги будувати нові будинки, але є дуже багато будинків, квартир, що продаються, які б селищна рада могла б купити для створення житлового фонду. Про те Ольга Григорівна не вбачає в цьому проблеми, так, як за її словами, потреби в житлі в нікого не виникало”.
Деякі депутати також висловили своє незадоволення щодо проведення сесії та прямо звинувачують селищного голову та її команду у розкраданні бюджетних коштів.
“Голова селищної ради не завжди повідомляє всіх депутатів про засідання, а особливо тоді, коли розглядаються майнові, земельні питання, що стосуються деяких депутатів. Протоколи рішень сесій дуже часто не співпадають з реальною картиною, особливо коли на сесії присутні 8 депутатів з 22. Попри те, що більшості для кворуму немає, рішення все одно приймаються, а відсутніх депутатів просто вписують до протоколу без їх відома”, – говорить місцевий депутат Володимир Карпотя.
Голова селищної ради Ольга Горбенко дуже нервувала та заперечувала будь-яку критику, запитуючи у депутатів «А що ви зробили для села?».
Найбільший накал емоцій викликала Програма, з якою Ольга Григорівна йшла на вибори, і яку зачитав депутат Володимир Карпотя вказавши, що більшість її обіцянок так і не була виконана за 12 років, а це :
– завершення реконструкції водопровідної системи до спочатку 2007 року (перед першими виборами) і до 2017 року ( другі вибори);
– про ремонт доріг,мостів, на які виділяються кошти, але вони не ремонтуються. Лія Грановська показала фото «відремонтованої» дороги Левадна ( Фрунзе).
Громада піднімала питання про розвиток спорту в селищі, про надання коштів на розвиток місцевої медицини. Болюче питання для жителів – виділення земельних ділянок.
Емоційним було обговорення – куди дівати сміття? Адже селище чекає екологічна катастрофа, від того, що кожен розібраний будинок , балка, недобудова стає стихійним сміттєзвалищем. А все це не через недбалість і неохайність громадян, а через відсутність законного сміттєзвалища і організованої роботи комунальної служби.
Громада запропонувала повернути назад ділянку парку де був будинок культури і не будувати ще один храм МПЦ.
Питань було дуже багато, але на жаль, відповідей громада так і не почула. Але саме через те, що ні голова, ні деякі депутати не готові були до запитань і не хотіли їх слухати , захід був емоційним.
Проблеми селища не змінилися за 12 років, обіцянки не виконанні. І тільки голова селищної ради не вбачає в цьому проблеми, надіючись «на подальшу співпрацю».
Повний звіт Ольги Горбенко: