Комп’ютери та мультимедійні дошки, які були придбані для олександрійських навчальних закладів, стали предметом кримінального провадження за ознаками злочину, передбаченого статтею 191 Кримінального кодексу України. Згадана стаття ККУ передбачає відповідальність за привласнення чи розтрату чужого майна, яке було ввірене особі чи перебувало в її віданні.
Як стало відомо журналістам «Олександрійських новин», мова йде про імовірне вчинення деякими директорами олександрійських навчальних закладів у зговорі з постачальниками оргтехніки кримінального правопорушення, що кваліфікується за цією статтею кримінального кодексу.
Наразі, за клопотанням слідства, ухвалено рішення суду, яким надано дозвіл на виїмку всієї документації, яка стосується укладення договорів та придбання великої партії мультимедійних дощок та ноутбуків для навчальних закладів Олександрії. Нагадаємо, кошти на їх придбання були виділені з державного бюджету. Зокрема документація вилучатиметься у підприємниці Іваніної Олени Василівни. Саме ця олександрійка отримала 42 перемоги у тендерах, оголошених у Кіровоградській області. Загальна сума лотів за тендерами складала 6 мільйонів 22 тисячі 205 грн., з яких сума виграних пропозицій О. Іваніною склала 6 млн. 21 тисяча 680 грн., тобто більше ніж 99,99%.
Правоохоронцями попередньо встановлено, що придбані за конкретними договорами ноутбуки та дошки не відповідають заявленим у тендерній та бухгалтерській документації. Більшість придбаної оргтехніки вже знято з виробництва, а реальна вартість обладнання, яке запропонували та повинні були поставити школам, суттєво менша ніж та, яку за неї заплатили з бюджету. Частина «придбаного» взагалі не має офіційного маркування виробника. А інша частина поставленого обладнання тривалий час існувала лише на папері, і тільки в ході розпочатої перевірки правоохоронцями міські школи нарешті змогли його фактично отримати. Та й, як вже зазначалось, отримали не те, що замовляли. Тому, яким чином та на яких підставах купувалась саме ця техніка, тепер і з’ясовуватимуть правоохоронці. Складається враження, що левової частини оргтехніки ніхто нікому фактично не поставляв, а коли правоохоронці почали розслідування, то до Олександрії в спішному порядку стали звозити аби-щось, весь знятий з виробництва непотріб, намагаючись хоч чимось «залатати» нестачу. Яка сума коштів була таким чином, імовірно, поцуплена з бюджету сьогодні поки що невідомо, проте мова може йти про досить значні суми.
Головними фігурантами справи можуть стати керівники навчальних закладів та підприємець. Імовірно, що до махлювання із державними коштами мають відношення і службові особи управління освіти міськради та деякі заступники Олександрійського міського голови. Принаймні, за нашими даними, директори шкіл говорять саме про те, що виконували вказівки, які надходили з мерії. Всі ці посадовці, як і директори навчальних закладів, мали б контролювати процес придбання та забезпечувати прозорість здійснення закупівлі за бюджетні кошти.
Нагадаємо, раніше було опубліковано резонансне журналістське розслідування, в якому говорилось про імовірність маніпуляції із державними коштами під час закупівель комп’ютерного обладнання для міських шкіл Олександрії на чималу суму коштів.
Потім влада в Олександрії визнала недолугість договорів щодо придбання комп’ютерів для шкіл і частково скасувала їх. Однак, в той же час, бюджетні кошти були вже сплачені за скасованими договорами.