Александрийская Молодая Сила

Общественная организация

В Україні за півроку збудували 14 нових об’єктів ВДЕ сумарною потужністю 39 МВт

У I півріччі 2016 року в Україні були побудовані 14 нових об’єктів відновлюваної енергетики потужністю майже 39 МВт.

Такі дані представлені в аналітичному звіті, підготовленому експертною радою 8-го Міжнародного форуму сталої енергетики в Україні SEF 2016 KYIV, який відбудеться в Києві 11-12 жовтня, передає Україна Бізнес.

За зазначений період у проекти ВДЕ в Україні було інвестовано понад € 42 млн. Головний внесок у розвиток галузі зробили компанії сонячної енергетики, які побудували у січні-червні цього року 12 нових електростанцій загальною потужністю 37 МВт.

При цьому сонячні електростанції потужністю 22,2 МВт звела компанія «Подільський Енергоконсалтинг» у Херсонській, Хмельницькій і Вінницькій областях.

Нові об’єкти вітрової енергетики та малої гідроенергетики у I півріччі 2016 року не будувались.

Станом на 1 липня 2016 року загальні потужності відновлюваних джерел енергії в Україні, включаючи об’єкти сонячної і вітрової енергетики, малої гідроенергетики та електростанцій на біомасі (біогазі) склали 1 028 МВт. Зокрема, загальна потужність українських сонячних електростанцій склала 453 МВт, вітропарків — 426 МВт, електростанцій на біомасі — 31 МВт, малих ГЕС — 118 МВт.

За даними звіту SEF 2016 KYIV, до кінця року українські та зарубіжні девелопери планують звести в Україні 34 нових сонячних електростанції загальною потужністю понад 120 МВт.

Зокрема, у 2-й половині 2016 року компанія «Подільський Енергоконсалтинг» планує побудувати у Вінницькій області кілька нових об’єктів загальною потужністю 34 МВт. Компанія «Парадигма Інвест Групп» має намір завершити у нинішньому році будівництво станції потужністю18,3 МВт на Івано-Франківщині. В цій же області компанія «Солар-Стальконструкція» закінчує будівництво нового об’єкту потужністю 4,1 МВт.

У Дніпропетровській області компанія «Українські Системи Солар» планує ввести в експлуатацію унікальний об’єкт — першу українську станцію на трекерах (система слідкування за Сонцем) потужністю 1,7 МВт.

На додачу, 11 інвестиційних проектів в сегментах біомаси та вітроенергетики наразі розглядаються зарубіжними інвесторами. Зокрема, про свій інтерес до ринку біомаси заявили девелопери з Китаю та Південної Кореї.

На даний момент загальні потужності котельних на біомасі сягають в Україні понад 240 МВт (без врахування побутових котлів).

SEF 2016 KYIV (www.energyforumua.com) — є ключовою галузевою подією цього року в Україні, яка традиційно збере кращих міжнародних експертів, керівників профільних державних відомств, власників і топ-менеджерів найбільших українських і зарубіжних компаній, що розвивають, а також планують розвивати в Україні проекти в сфері відновлюваної енергетики та енергоефективності.

Updated: 19.09.2016 — 15:54
amc.kr.ua © 2016-2018