В Олександрії нові котельні продовжують працювати без висновків екологічних експертиз
Альтернативні котельні, які функціонують на території соціальних об’єктів Олександрії, таких як школа № 9, не мають висновків експертиз від державної екологічної інспекції стосовно рівня забруднення навколишнього середовища та експертиз на саме будівництво.
Про це повідомив заступник голови Кіровоградської ОДА Андрій Коломійцев під час прес-конференції у суботу, 2 квітня.
Хоча зазначені експертизи не є обов’язковими для побудови котелень, все одно ці котельні повинні працювати у відповідності до передбачених законодавством екологічних норм і бути готовими до перевірок з боку Державної екологічної інспекції. Заступника губернатора дивує той факт, що зазначеною проблемою шкідливих викидів не переймається міська влада Олександрії, яка після численних скарг місцевих жителів та висвітлення цієї проблеми в засобах масової інформації повинна була б ініціювати перевірку силами контролюючих органів з приводу забруднення атмосферного повітря новими котельнями або ж спонукати до проведення самостійно відповідної перевірки власника котелень.
Разом з тим, виникає ще одне спірне питання, що стосується рівня тарифів на теплопостачання від нових котелень. Адже виконавчим комітетом міськради вони чомусь були встановлені майже на тому ж самому рівні, що й тарифи від «Теплокомуненерго». Як поінформував А. Коломійцев, тільки за попередніми розрахунками фахівців тарифи від альтернативних котелень мають бути нижчими приблизно на 30%.
«Не хочу погано думати, але тут повинні займатись спеціалісти або правоохоронні органи», — зазначив посадовець.
Нагадаємо, нещодавня спроба співробітників держекоінспеції провести перевірку на предмет забруднення повітря викидами нової котельні на території 9-ї школи закінчилась безрезультатно через супротив власника.