Александрийская Молодая Сила

Общественная организация

Скандальну територіальну громаду на Кіровоградщині таки почали формувати

В Олександрійському районі розпочали процес формування Приютівської об’єднаної територіальної громади

Про це «УЦ» повідомили у прес-службі ОДА.

В Олександрійській райдержадміністрації під керівництвом першого заступника голови ОДА Сергія Коваленка відбулося засідання робочої групи з формування на території району Приютівської об’єднаної територіальної громади. Засідання проводилось за участі голови Олександрійської РДА Богдана Курупа, голови районної ради Ольги Коріненко, голів та членів робочих груп із 6 сільських та селищної рад, які дали згоду на об’єднання в майбутню ОТГ.

Відкриваючи засідання, Сергій Коваленко привітав керівників територій із початком процесу об’єднання і наголосив, що даний процес є незворотнім і для решти територій, проте найбільші переваги і допомогу від держави отримають ті громади, які самостійно на добровільних засадах сформуються до 2020 року. Наводячи приклади інших ОТГ, посадовець зазначив, що після об’єднання вони отримають значне підвищення фінансового ресурсу, але водночас суттєво зросте і відповідальність місцевих керівників перед жителями громади.

Перед аудиторією виступили фахівці регіонального центру розвитку місцевого самоврядування, які детально розповіли про юридичні моменти процесу створення ОТГ, озвучили економічні розрахунки щодо спроможності майбутньої Приютівської ОТГ після докорінної зміни формування місцевого бюджету. Вони також запропонували суб’єктам об’єднання фахову підтримку в створенні ОТГ та практичну допомогу керівникам уже об’єднаних громад у роботі.

Голова Приютівської селищної ради Вікторія Лисенко, яка була ініціатором об’єднання сільських та селищних рад району в однойменну ОТГ, довела до відома присутніх план організаційних заходів щодо життєдіяльності об’єднаної територіальної громади, що включає у себе заходи із забезпечення соціально-економічного розвитку, соціального захисту населення, розвитку інфраструктури, покращення якості медичних, освітніх послуг тощо.

Нагадаємо, напружену ситуацію, яка виникла в Олександрійському районі у питанні створення об’єднаних територіальних громад, прокоментував голова облдержадміністрації Сергій Кузьменко під час щотижневої апаратної наради 24 липня.

Він заявив: «Обласна державна адміністрація розуміє, що абсолютно логічним є рішення створити велику територіальну громаду на базі міста Олександрія, об’єднавши навколо нього прилеглі села. Відповідна пропозиція була внесена до Перспективного плану і підтримана депутатами обласної ради. На жаль, керівництво і депутати Олександрії не розібралися в цьому процесі й чинять супротив. Це не лише слова, а й рішення про небажання такого об’єднання, прийняте депутатами Олександрійської міської ради. Під його впливом формуються і негативні настрої у жителів навколишніх сіл щодо об’єднання і подальшого руху вперед».

Updated: 21.08.2017 — 20:17
amc.kr.ua © 2016-2018